wtorek, 10 grudnia 2013

Orange - pakiet na Święta - 3GB za 3pln

Orange kolejny raz miło zaskoczył. W czerwcu udostępniono usługę pakiet internetowy na wakacje, a teraz (od 9 grudnia) pakiet świąteczny - 3GB za 3pln na 30 dni. Promocja trwa do 5 stycznia 2014 roku. Regulamin usługi (pdf).
Tak jak było poprzednio, jest to oferta tylko dla użytkowników taryf Orange Yes, Orange One, Orange POP i Nowe Orange Go. Nie ma możliwości włączenia tej promocji w Orange Free na kartę.
 • aktywacja usługi: SMS o treści INT3 pod numer 260 (płatny zgodnie z taryfą) 
 • ilość pozostałych danych w pakiecie: SMS o treści ILE3 pod numer 260 (płatny zgodnie z taryfą)
Sporo osób wyjeżdża w okresie świątecznym - czy to na Święta, czy między świętami, a Nowym Rokiem na narty ;-). W tym roku można wydłużyć przerwę świąteczną, aż do 6 stycznia.
Warto zainteresować się tą ofertą, pomimo że nie jest to usługa skierowana do użytkowników taryfy typowo internetowej OFnK. 
Ciekawy jest zapis w regulaminie, mówiący o tym, że "skuteczna aktywacja kolejnego Pakietu spowoduje zsumowanie środków z obu pakietów i ustawienie daty ważności środków zgodnie z datą ważności Pakietu aktywowanego jako ostatni." Czyli w przypadku nie wykorzystania wszystkich danych, warto włączyć nowy pakiet (przed końcem promocji np. 4 stycznia) i cieszyć się powiększonym pakietem jeszcze przez 30 dni. 
Najprościej kupić kupić nowy starter Orange za 10pln. Wykorzystując kwotę z konta za 3pln włączyć rok ważności konta, a za 3pln pakiet 3GB dany. W razie wykorzystania całej puli danych, można uruchomić usługę raz jeszcze. Pozostałą złotówkę wykorzystać na SMSy sprawdzając stan konta. 
Jeżeli planujemy użyć tylko jeden pakiet, można kupić starter za 5pln (ważność na połączenia wychodzące to 31 dni), a następnie aktywować usługę.
Miły prezent pod choinkę. 

źródło: blog.orange.pl

25 komentarzy:

 1. Szkoda, że tylko na święta a nie w standardzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale malkontenstwo w narodzie, no naprawde.

   Usuń
 2. A jak kupię 4 stycznia pakiet to bdę go miał do początku lutego???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak :-) 30 dni pakiet będzie ważny.

   Usuń
  2. czy ta oferta będzie działać jako internet mobilny w komputerze czy tylko jako internet w telefonie?

   Usuń
  3. Jest to oferta dostępu do internetu. W regulaminie nie ma zastrzeżeń, że jest tylko "dla telefonów". Z drugiej strony, jeżeli nawet by tak było, operator za bardzo nie ma możliwości sprawdzenia, jak internet jest wykorzystywany.

   Usuń
 3. Kupiłem starter Orange, włączylem pakiet, ale nie jestem zadowolony. Transfer danych co kilkanaście, kilkadziesiąt minut zatrzymuje się i trzeba rozłączyć i ponownie połączyć zeby móc pobierać. Sygnał HSDPA jest, modem połączony, ale transmisji danych nie ma. Na tym samym kompie, z tym samym modemem nie miałem takich przebojów ni w playu, ni w plusie, ni w tmobile. O tym zrywaniu ludzie pisali w sierpniu z okazji podobnej promocji: http://gsmonline.pl/artykuly/6-gb-za-6-zl-na-60-dni-w-orange-na-karte-zostaly-trzy-dni-na-aktywacje-kolejnego-pakietu . Jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, w wielu lokalizacjach u Orange tak bywa. Nie dawali by tak tanio pakietów, gdyby słynęli z jakości usług.

   Usuń
  2. Każdy operator ma miejsca w Polsce gdzie jest lepsze i gorsze pokrycie. Jeżeli chce się kogoś ostrzegać, że bywają problemy, lepiej napisać, że w tym i tym miejscu (ulicy, miejscowości, trasie) są problemy, a nie pisać że "w wielu lokalizacjach tak bywa". To nic nie wnosi.

   Usuń
  3. Problem znany i wystepuje tylko w orange, nie jest zwiazany z odlegloscia od nadajnika i sila sygnalu.

   Usuń
  4. Przerwy w transmisji danych mają miejsce tylko w Orangowym prepaidzie. Orangowy abonament jest od nich wolny. Wyjaśnienie sprawy: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=72104&postdays=0&postorder=asc&start=20&sid=0a1eb4a9b2267c80d11261cb43f26e5e

   Usuń
  5. Pod podanym linkiem nie ma wyjaśnienia bazującego na wiedzy czy doświadczeniach tylko przypuszczenia wysunięte na podstawie obserwacji problemów, które spotykają część użytkowników prepaida Orange.

   Usuń
  6. Panie Jakubie, najlepszy prawnik by się Pańskiej odpowiedzi nie powstydził. Brawo.

   Usuń
  7. ;-) Komentarze dot. zasięgu lub jakości są przydatne, pod warunkiem że są w miarę precyzyjne i określają miejsca występowania problemu (nawet jeżeli jest to dosyć ogólne - np. na trasie kolejowej z X do Y). W moim odczuciu Orange po ostatnich modyfikacjach sieci działa dosyć stabilnie i nie ma problemów z wydajnością.

   Usuń
 4. Zmieniłem taryfę orange Free na Go, starter włożyłem do modemu usb MF669 z Plusa i hula aż miło.Tranfer 5Mbs/2Mbs. Sygnał powinien być silny min. 4 kreski na 5 to nie będzie zrywało.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jesli zakupi sie starter za 5zl i aktywuje pakiet 3GB za 3zl, to kiedy uplynie waznosc pakietu, 4 stycznia czy tez pozniej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pakiet będzie ważny przez 30 kolejnych dni od dnia aktywacji.

   Usuń
 6. Ale po co karte kupywac nie rozumiem? Nie ma tu żadnego haczyka?:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma haczyka :-) Po co karta? Kupujesz, używasz, zapominasz ;-) Oczywiście można zostawić i korzystać dalej, albo w ogóle użyć posiadaną wcześniej kartę. Dla osób z innych sieci to podpowiedź, jak skorzystać z tej oferty.

   Usuń
 7. kupiłam pakiet internet i mi nie działa. co mam zrobić ?

  OdpowiedzUsuń
 8. A np.: jak kupię sobie ten pakiet 4 stycznia i na początku lutego zostanie mi ok. 5 GB... I co z tym zrobić? Przepadnie, czy jest jakiś kod przedłużający?

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy teraz (25.01.2014r) ten pakiet jest jeszcze aktywny ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie można już go aktywować, ale jeżeli ktoś wykonał aktywację w ostatnie dni promocji (początek stycznia) to ciągle może korzystać z tak uzyskanych pakietów danych.

   Usuń
 10. Szkoda zę nie można przedłużyć tego pakietu na przykład pakietem 12zł na 30dni.

  OdpowiedzUsuń