czwartek, 9 stycznia 2014

Mobile Vikings - nowy, wirtualny operator

W grudniu 2013r ruszył w Polsce nowy, wirtualny operator komórkowy - Mobile Vikings. Dział on już w Belgii i Holandii, gdzie zdobył część rynku. W Polsce wykorzystuje infrastrukturę techniczną operatora Play.
Doładowując konto za 19pln, otrzymujemy 2GB danych i 2tyś SMSów, ważne przez 31dni. Jeżeli dokona się doładowania przed upływem tego terminu, nie wykorzystane dane i SMSy zsumują się z nowymi, ale ich ilość nie może przekroczyć 4GB danych i 4tyś SMSów.
Jeżeli przed upływem 31 dni zostanie wykorzystany limit 2GB danych, to do końca okresu prędkość spada do 32kb/s.
Konto jest ważne rok na połączenia wychodzące. Jedyna niedogodność, to konieczność zamówienia karty sim przez stronę operatora: www.mobilevikings.pl
Sprawdzanie stanu konta kodami:
 • saldo konta: *101#
 • ilość pozostałych SMSów: *103#
 • ilość danych (internetu): *108#
Uwaga! Żeby działał internet, na koncie musi być co najmniej 1gr! W przypadku wykorzystania wszystkich środków, internet przestaje funkcjonować.

Doładowanie konta można wykonać tylko przez stronę operatora.
Biorąc pod uwagę powyższą ofertę, ranking "małych kwot" prezentuje się następująco:

małe kwoty 
najciekawsze oferty do kwoty 30pln
kwota doładowania=bonus(+dane z kwoty doładowania)=suma danych/ważność bonusu
 • Frii internet na kartę T-Mobile
  30pln = 6GB/30dni
 • Frii internet na kartę T-Mobile 
  20pln = 3GB/30dni
 • Mobile Vikings
  19pln=2GB/31dni
 • internet na kartę blueconnect (bywały problemy z poprawnym naliczaniem)
  25pln/2GB(+0.08GB)=2.08GB/30dni
 • Plus Internet (LTE)
  30pln
  /1,15GB(+0.9GB)=2GB/30dni
 • Play Online na Kartę 4G LTE - tylko w zasięgu LTE!
  30pln
  + włączenie promocji = nielimitowana ilość danych/30dni  
Z uwagi na coraz bardziej rozwinięty zasięg sieci Play, oferta Mobile Vikings stanowi na prawdę ciekawą ofertę, także dla osób korzystających z mobilnego internetu sporadycznie.  

źródło: http://www.mobilevikings.pl 

9 komentarzy:

 1. DOBRA OFERTA LECZ W KLUCZ MOBILE INTERNET KOSZTUJE TYLE CO W HEYAH STAWKI SĄ NIŻSZE I JEST ROK WAŻNOŚCI KONTA.DLACZEGO TO NIE JEST UWZGLĘDNIANE POZDRAWIAM.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mobile Vikings internet cenowo to dwa razy drożej od taryfy Frii w t-Mobile 6GB za 30 zł. Jednak w Mobile Vikings jest elastyczniej i można sumować GB. W T-Mobile Frii niestety nie można sumować GB, i żeby kupić następny pakiet GB muszę dezaktywować usługę *100*860*2# i ponownie aktywować *100*860# co jest uciążliwe. Napisałem w tej sprawie do T-Mobile ale... "Mówił dziad do obrazu, a obraz ani razu."

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie ma informacji o promocji Orange 25 GB za 15 pln

  OdpowiedzUsuń
 4. Proszę o wskazanie miejsca publikacji tej promocji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Rozumiem, że jeśli nie będę doładowywał konta, to po upływie 31 dni pakietu internet dalej działa przez cały rok ale z ograniczoną prędkością ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli przed upływem 31 dni, zostanie wyczerpany limit 2GB, to to końca tego okresu (31 dni) pobieranie danych jest z prędkością do 32kb/s.

   Usuń
 6. Mobile Vikings działa też na roamingu T-Mobile. Prędkość internetu jest ok, polecam tę sieć :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zachęcona tym wpisem zamówiłam kartę z Mobile Vikings i jestem zawiedziona jakością internetu. Co jakiś czas ping podwyższa się do ok 2 000 pomimo tego, że siła sygnału nie uległa zmianie. Nie polecam tego internetu dla kogoś, kto często gra w jakiekolwiek gry online.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ups... A jak z zasięgiem? Jest stabilny i mocny? Czy to nie jest przypadek używania internetu na granicy zasięgu? A może to kwestia używania modemu obsługującego UMTS2100, a znajdujący się zasięgu silnego sygnału UMTS900 i słabego UMTS2100?

   Usuń