środa, 12 lutego 2014

Jak używać... T-Mobile Frii

Rozpoczynamy nowy cykl wpisów pod wspólnym tytułem "Jak używać...". Będziemy opisywać w jaki sposób praktyczne wykorzystywać opisywane oferty prepaid operatorów komórkowych. 
Na pierwszy ogień - T-Mobile z ofertą Frii. Jest to najkorzystniejsza aktualnie oferta w kategorii "mała kwota". W naszym przykładzie, będziemy chcieli skorzystać z 6GB danych, ważnych 30dni za 30pln.
Całą operację wykonamy przy użyciu telefon. Zamiast telefonu można użyć aplikacji, która instaluje się w trakcie instalacji modemu USB w komputerze.
Potrzebny będzie: starter, oraz doładowanie (za min. 25pln, ale lepiej 26-30pln).
Poniżej, kolejne kroki procesu aktywacji usługi:

1. Kupić starter - może być dowolny prepaid T-Mobile. Aktualnie są dostępne - starter 5pln z taryfą Frii, oraz inne z których trzeba przejść na taryfę Frii - za 5pln, 9pln i 20pln

2a. Włożyć kartę sim do telefonu (ważne, żeby nie miał simlocka, albo simlock T-Mobile!)
2b. albo Włożyć kartę sim do modemu USB

3a. Włączyć telefon ;-)
3b. albo Wpiąć modem USB komputera

4. Można spróbować wpisać krótki kod *100# (ekspresowe menu), ale prawdopodobnie zostanie wyświetlony komunikat "Karta nieaktywna. Nie możesz korzystać z serwisu..."

5. W celu przyspieszenia aktywacji, można spróbować wykonać połączenie na inny telefon (tak, żeby połączenie zostało odebrane)

6. Otrzymujemy SMS (u mnie po ok 20min)  "Witamy w T-Mobile na kartę! Twoja taryfa to..."

7. Nadal nie działa krótki kod *100#

8. Zaczyna działać *100# (u mnie to trwało ok 1h)

9. Zmienić taryfę na Frii krótkim kodem: *100*811#. W odpowiedzi komunikat: "Zlecenie przyjęte..."

10. SMS z komunikatem (u mnie po ok 3min): "Twoja taryfa został zmieniona na taryfe Frii..."

11. Doładować konto (u mnie za 26pln, bo przez używanie płatnego (4gr) kodu *101# zużyłem część kwoty 5pln). Po doładowaniu na koncie jest ponad 30pln

12. Uruchomić pakiet 6GB kodem *100*860#. W odpowiedzi: "Zlecenie przyjęte..."

13. Stan usługi można sprawdzić krótkim kodem*100*860*1#

14. Stan konta: 6GB danych, ważne 30dni

15. Przełożyć kartę sim do modemu (jeżeli była w telefonie wcześniej)

16. Skonfigurować modem - albo wpisać "parametry połączenia" ręcznie, albo wybrać operatora z listy (w tym przypadku T-Mobile)

17. Niektóre urządzenia zliczają ilość wysłanych/odebranych danych. Są to dane szacunkowe - mogą się różnić od ilości zliczonych przez operatora.

18. Jeżeli urządzenie nie ma takiej funkcji, w celu sprawdzenia stanu konta, należy przełożyć kartę sim do telefonu i użyć krótkiego kodu *100*860*1# (u mnie działało to polecenie dopiero kilka minut po przełożeniu karty).

Uwaga!
 • użycie krótkiego kodu *101# - sprawdzenie stanu konta jest płatne - 4gr
 • taryfę można zmienić też przez menu ekspresowe - kod krótki *100#, ale wtedy zmiana jest płatna 3pln!
Wyjaśnienia:
krótki kod - kod należy wpisać z klawiatury telefonu i nacisnąć przycisk nawiązywania połączenia (najczęściej to przycisk z zieloną słuchawką)

15 komentarzy:

 1. Jeszcze należy dodać, że T-Mobile zastrzega sobie prawo do aktywowania usług aż 72 godziny, to jest 3 (słownie: trzy) dni.
  Żenujące!
  Ale oferta internet na kartę Frii godna polecenia, mam dwa liczniki pobieranych GB i nie oszukują.

  OdpowiedzUsuń
 2. Brawo, więcej takich porad!

  OdpowiedzUsuń
 3. A co po trzydziestu dniach płacimy normalnie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz pamiętać, że po trzydziestu dniach automatycznie pobierze z konta karty kolejne 30 PLN i otrzymasz kolejne 6 GB. Nie otrzymamy jeśli na karcie nie ma wystarczających środków. W przypadku jeśli nie chcesz już korzystać z kolejnych 6 GB, to musisz dezaktywować usługę kodem *100*860*2# lub SMS 460 NIE.
   Jeśli wcześniej niż 30 dni wykorzystasz 6 GB a chcesz dalej używać internetu to musisz dezaktywować usługę podanym wcześniej kodem lub SMS, czekasz na potwierdzenie statusu usługi. Następnie ponownie aktywujesz kodem *100*860#, lub SMS 460 TAK. i masz kolejne 6 GB. Licznik liczy 30 dni od ostatniej aktywacji. Możesz to robić wielokrotnie. Ważne GB się NIE SUMUJĄ trzeba wykorzystać do 0 bo przepadną. Na stronie http://m.iboa.pl sprawdzisz stan swojego INTERNETU NA KARTĘ :)

   Usuń
 4. Polecam , też korzystam od niedawna i nawet jest to lepsze niż miałbym abonament gdzie proponowali mi max 2GB. Co do dokładności to nie oszukują nawet licznik danych w telefonie pokazuje idealnie ile wykorzystałem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wielkie dzięki działa świetnie.Mam tylko pytanie czy żeby przedłużyć o dalsze 6 GB muszę wpłacić 30 zł. czy wystarczy
  25 zł.? Pytam bo ma to się odbyć automatycznie bez wpisywania skróconych kodów. Dzięki za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pakiet 6GB kosztuje 30pln. Jeżeli na kocie masz 5pln lub więcej - wpłata 25pln będzie wystarczająca. Uwaga! Dopiero kwota 25pln powoduje zwiększenie długości ważności konta o 31dni. Wpłata 24pln TYLKO o 10dni.

   Usuń
 6. No to przecież ta oferta jest bez sensu, skoro pakiety się nie sumują, a niewykorzystane środki przepadają. T-Mobile w ogóle się nie przyjrzało ofertom konkurencji???

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak czy owak to jest na chwile obecna najlepsza oferta na karte.Co miesiac doladowuje konto za 30zl i nie martwie sie tym ze mi transferu zabraknie.Miesiecznie przepada mi max do 250 MB.Puki co zadna inna siec nie oferuje tyle w ofercie na karte.

  OdpowiedzUsuń
 8. Niby czemu mialbym zartowac?Sprawdzalem pleya,orange,cennik plusa od razu mnie zniechecil.Jedyny minus tmobile to zasieg.

  OdpowiedzUsuń
 9. Na W4 świat telekomunikacyjny w Polsce nie kończy się, są jeszcze operatorzy MVNO.

  OdpowiedzUsuń
 10. żenada kupiłem starter 1gb i internetu niema, po drugie kupiłem 250mb za 2 zł i dalej niema straciłem 1gb po zmianie na 250mb. a internetu dalej nie ma.
  kupiłem zeby przetestowac, ale osobiscie polecam oferte w PLAY używam od pół roku na routerze i płace 45zł miesiecznie nakarte i mam limit 100gb internet smiga w lte

  OdpowiedzUsuń
 11. dodam ze używam go w domu na kilku urządzeniach bez umowy

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam modem z play ale internet 6 GB z t-mobile, mam pytanie , jak sprawdzać stan wykorzystania megabajtów

  OdpowiedzUsuń