wtorek, 11 marca 2014

Internet za cenę batona

Firma Nestle, producent batonów Lion wraz z Orange przygotowali promocję „Lion - Darmowy Internet w Środku”.
W promocyjnych opakowaniach batonów Lion znajduje się promocyjny kod. W zamian za kod z wnętrza opakowania batona, otrzymujemy pakiet 100MB danych, ważny do godz. 23:59:59 dnia następnego po dniu aktywacji. W celu aktywacji należy wysłać kod na darmowy numer telefonu 80408 i poczekać na potwierdzenie. (Uwaga! Zgodnie z zapisem z regulaminu: "Pakiet zostanie przyznany w terminie do 24 godzin od momentu wysłania przez Uczestnika prawidłowego Kodu.")

Usługa jest dostępna dla wszystkich ofert na kartę w Orange oraz Mix.
Sprawdzenie stanu pakietu:
 • SMS-a o treści ILE INTERNET pod numer 901 (koszt SMSa 20gr).
 • połączenie pod numer *500.
 • po zalogowani na www.orange.pl
Promocja ważna jest do 31 sierpnia 2014r.

Dwa ważne punkty z regulaminu:
"22. Pakiet danych przyznany w ramach Bonusu będzie wykorzystany w pierwszej kolejności przed środkami pochodzącymi z doładowań.
23. Jeżeli w trakcie transferu danych nastąpi wykorzystanie środków z Bonusu lub nastąpi wygaśnięcie Bonusu zgodnie z terminem jego ważności, dalsza część transferu danych może zostać rozliczona ze środków pochodzących z doładowań."
W sumie nic "niestandardowego", ale warto o tym pamiętać. 

Czy jest to ciekawa oferta? Dla osób i tak kupujących batony - zapewne tak. Jemy baton i mamy internet na 2dni (opłaca się aktywować możliwie wcześnie rano, bo wtedy wychodzą prawie 2 doby). Z kodów nie musi się od razu korzystać, można je "odkładać na później". Promocja jest do końca wakacji.
Czy warto kupić baton dla internetu? Raczej nie. Cena batona to ok 1pln do 1,40pln. Za 5pln lepiej kupić starter Orange i otrzymać 500MB ważne przez 31dni.

źródło: orange.pl, lion.pl

10 komentarzy:

 1. Nieciekawa oferta?Bardzo dziwne.
  Doładowując kod z batona w taryfie OFnK,dostajemy pakiet złotówek w wysokości 500 pln=5GB :-) Faktycznie nieciekawa..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego nie ciekawa? Dla jedzących batony Lion - oferta jest ciekawa.
   Nie jest to opłacalne specjalne kupowanie batonów dla kodów.
   5GB w OFnK to nieudokumentowana promocja ;-)

   Usuń
 2. Może i nieudokumentowana, ale działa...

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzeczywiście, 5 GB w OFnK działa. Zakładając, że jeden Lion kosztuje 1 zł, to w ciągu miesiąca mamy 150 GB transferu + codziennie batonik ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie trzeba codziennie batonika- ładujesz zaraz po północy, internet masz do końca dnia następnego-czyli wystarczy góra 16 batonów!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też prawda, lecz wtedy niewykorzystane w ciągu tych dwóch dni gigabajty przepadają. Internet ten swoją drogą chodzi bardzo dobrze - na leciwej Nokii 5230 podłączonej do PC z Ubuntu wyciąga 2 Mb/s (ping 50ms). Jak gram w gry online (głównie testowałem Minecrafta i L4D2) to nie ma żadnych lagów - na neostradzie często mnie wywala z serwerów amerykańskich. Orange free na kartę mogę szczerze polecić graczom właśnie przez brak lagów i dobry zasięg.

   Usuń
 5. OFnK nie działa na modemie EDGE? Przeszedłem do OFnK wprowadziłem kod i dostałem te 5 stówek, ale połączenie działało tylko kilka sekund a potem wywaliło błąd i teraz nie mogę się połączyć :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście fałszywy alarm - sieć musiała czkawki dostać.

   Usuń
 6. Że RSS nie działa, to jeszcze zniosę, ale dodanie komentarza to prawdziwa droga przez mękę. Na Firefoksie i nowej Operze po kliknięciu "Opublikuj" tylko odświeża się strona. Na IE11 dodało chyba dopiero za trzecim razem :(

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie mogę znaleźć tych promocyjnych batonów w mojej okolicy... Może ma ktoś niepotrzebny to chętnie przyjmę bądź kupię kody z promocyjnych opakowań batonów Lion "darmowy internet"
  mail: enternt@wp.pl

  OdpowiedzUsuń