wtorek, 18 maja 2010

Blueconnect Max w Tak Tak

Od 19 maja 2010r w ramach usługi na kartę Tak Tak oraz Tak Tak Fon, dostępna będzie usługa Blueconnect Max. Za kwotę 9pln, będzie można pobrać 100MB danych przez 30dni. Prędkość transmisji do 1MB/s, a po wykorzystaniu 100MB danych, transfer spadnie do 16kb/s. Dane zliczane po 100kb, osobno dane ściągane, osobno wysyłane. Możliwe jest wykorzystanie usługi Compressor Mini, optymalizującej ilość danych do przesłania (m.in. przez kompresję obrazków, optymalizację ilości niewyświetlanych danych).
Dla posiadaczy Tak Taka jest to faktycznie rewolucja. Aktualnie (maj 2010r) 1MB danych kosztuje 1,44pln! Jest to najdroższy internet na kartę!

Usługa wygląd korzystnie tylko na pierwszy rzut oka.
W GaduAIR, pakiet 300MB, kosztuje 11pln, przy takim samym czasie ważności - 30 dni, a 100MB - 5pln! Wystarczy też, doładować konto kwotą 20 pln i też otrzymamy 100MB, ważne przez 30 dni (zestawienie pakietów danych przy doładowaniach).  
W Simplusie 100MB kosztuje 10 pln, ale nie posiada tzw. lejka po wykorzystaniu pakietu.
W Orange Free na kartę, 100MB kosztuje 10pln i to nie przy wykupowaniu pakietu, ale płacąc 'normalnie' - 10gr/1MB. Przy dowolnej miesięcznej ilości danych, a w Tak Tak, niezależnie od  faktycznej ilości wykorzystanych danych, zawsze zapłacimy 9pln. Dodatkowo, 16kb/s to bardzo wolny transfer (to 3.5 raza wolniej, niż "archaiczne" modemy analogowe!). Praktycznie wystarczy do podtrzymywani sesji w gadu-gadu, chociaż teoretycznie, połączenia głosowe Skype'a też powinny działać.
Oferta jest skierowana do posiadaczy Tak Taka, którzy jako jedyni do tej pory, nie mieli dostępu do pakietów internetowych. Wykorzystanie tej oferty do internetu na kartę (podłączenia do komputera), nie jest optymalnym pomysłem.

źródło: media2.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz