sobota, 15 maja 2010

internet na kartę - maj 2010

Ceny ostatnio (od zestawienia kwietniowego) nie zmieniły się, ale Orange wprowadził olbrzymie pakiety (i nie jest to określenie ironiczne!) przy doładowaniu Orange Free na kartę. Po obniżeniu ceny do 10gr/1MB (pisałem o tym), to na prawdę dobry, choć trochę zaskakujący ruch. Play jest korzystniejszy tylko pod względem wielkości pakietów (otrzymywanych przy doładowaniu), ale biorąc pod uwagę długość ważności pakietów, cenę za 1MB, czy zasięg to już Orange wygrywa. Oczywiście, inne sieci też maja swoje zalety - np. Blueconnect na kartę umożliwia korzystanie z sieci hotspotów (jeżeli jest się w zasięgu, to oferta Ery może być na prawdę korzystna).
Tak wyglądają zwycięzcy poszczególnych kategorii:

koszt 1MB danych: najtaniej wypada Orange Free (10gr/1MB), potem jest Heyah i GaduAIR (20gr/1MB), a na szarym końcu Blueconnect na kartę, iPlus na kartę i Play Online na kartę (30gr/1MB - czyli 3 razy (!) drożej niż w Orange)

pakiety danych (otrzymywane po doładowaniu):  Play online na kartę, na drugim miejscu Orange Free na kartę (szczegółowe zestawienie ilości danych i ważności);

utrzymanie karty: w tej kategorii nic się nie zmieniło - najtaniej jest w GaduAIR (40pln/rok - 4 doładowania po 10pln, każde przedłużające o 3msc). Na drugiej pozycji plasują się pozostali operatorzy - doładowanie za 50pln przedłuża ważność o 3msc. Uwaga! wyjątkiem jest Play, gdzie doładowanie za 50pln, przedłuża ważność konta tylko o 56dni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz