środa, 10 czerwca 2015

Plus - nowy roaming danych na kartę

Od 10 czerwca 2015r operator Plus uruchomił usługę roamingu danych dla użytkowników oferty na kartę i mix pod nazwą "Pakiet Atlantycki". Żeby nie było zbyt różowo, w regulaminie nie ma mowy o nowej taryfie "JA+ internet na kartę". Wygląda na to, że to usługa dla starszych ofert (?!): Plus na Kartę, Plush na Kartę, Simplus, Sami Swoi, 36,6 oraz Mixów. W najbliższych dniach zapewne się to wyjaśni.
Ofert jest o tyle ciekawa, że ma dobre stawki, a poza tym obejmuje Europę wraz ze Szwajcarią oraz USA (zasięg AT&T!). 

Pakiety danych (nazywane Pakietami Atlantyckimi)
 • 15MB - cena 5pln, ważność 1dzień (0.33pln/1MB)
 • 50MB - cena 10pln, ważność 7dni (0.20pln/1MB)
 • 100MB - cena 15pln, ważność 30dni (0.15pln/1MB)
Plus zaoferował najniższe stawki za 1MB danych w roamingu - można to łatwo sprawdzić w zestawieniu roaming danych - oferta na kartę (prepaid) - 2kw 2015r. Do tej pory najniższa cena wynosiła 20gr/1MB, w tej chwili wynosi ona 15gr/1MB i to przy pakiecie za 15pln.

Zasięg:
 • Kraje należące do UE: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy
 • Norwegia
 • Islandia
 • Liechtenstein
 • Szwajcaria
 • USA 
Szczególnie te dwa ostatnie kraje zwracają uwagę, bo do 10.06.2015 tylko Mobile Viking miał ofertę pakietową roamingu danych uwzględniającą Szwajcarię, a USA w ogóle jest nowością.

Oferta wygląd ciekawie - w sam raz na wakacyjne podróże.

źródło: biuroprasowe.plus.pl

5 komentarzy:

 1. Chyba jednak nie skorzystam, oferta hiszpańskiego Orange, mimo że zagmatwana dla Polskiego uzytkownika ze względu na różnice językowe, jest chyba najlepszym co mogło mnie spotkać. 100MB internetu roamingowego w Unii Europejskiej kosztuje 1Euro, niestety miną lata póki do naszego ciemnogrodu dotrze taka cena, a jak narazie to będą z nas zdzierać jak robią to już od lat.

  OdpowiedzUsuń
 2. A macie może informacje jak wyglądają pakiety internetowe u operatorów: Egipskich, Tureckich , Tunezyjskich itp? Kto jest wart uwagi, jakie ceny, jak to włączyć...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest ciekawa strona http://prepaid-data-sim-card.wikia.com zawierająca informacje z całego świata. Nie wiem jak z aktualnością danych.

   Usuń
 3. Jest juz tegoroczna,wakacyjna edycja pakietu 6GB za 6 zl od ORANGE. http://pclab.pl/news64346.html

  OdpowiedzUsuń