piątek, 5 marca 2010

internet na kartę - marzec 2010

Minął prawie miesiąc od obniżki cen internetu na kartę w Orange (pisałem o tym). Co ciekawe, nie ma ŻADNYCH ruchów konkurencji w tym temacie. Pozostali gracze na rynku uznali, że najlepsza strategią jest udać że nic się nie stało i wziąć na przeczekanie. 
Sytuacja obecnie jest dosyć prosta, patrząc na ceny nominalne. Najtańszy jest Orange Free (10gr/1MB), potem Heyah i GaduAIR (20gr/1MB), za nimi Bluconnect na karte, iPlus na kartę i Play Online na kartę (30gr/1MB).
Trochę trudniej porównać dane, patrząc z perspektywy pakietów danych. Na pewno, na pierwszym miejscu jest Play Online - za 30pln - 2GB danych (ważne 28dni), a za 50pln - 4GB (ważne 56dni). Problemem jest ograniczony zasięg. Pozytywnie wyróżnia się też GaduAIR - za 11pln - 300MB (ważne 30 dni - zasięg jest taki sam jak w sieci Plus), oraz mBank mobile gdzie za 5pln dostępny jest pakiet 100MB. W iPlus na kartę, jest możliwość włączenia bonusów przy doładowaniach (np. za 30pln otrzymamy 302MB danych, do wykorzystania przez 15dni).
Utrzymanie aktywnej karty najkorzystniej wychodzi w GaduAIR - 40pln/rok (4 doładowania po 10pln, każde przedłużające ważność o 3msc). Na drugim miejscu są pozostali operatorzy - doładowanie za 50pln przedłuża ważność konta o 3msc. Ciekawym przypadkiem jest Play Onlne na kartę, gdzie można maksymalnie przedłużyć ważność konto o 56 dni, przy doładowaniu powyżej 50pln (!?)

źródło: playmobile.pl i strony operatorów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz