środa, 12 listopada 2014

Internet Mobilny w Mobile Vikings

Operator  Mobile Vikings wprowadza nowe taryfy na kartę - tylko do internetu - Internet Mobilny. Taryfa jest dostępna tylko na specjalnej kacie, która nie ma aktywowanych połączeń głosowych, ani SMSów. Przy doładowaniu, otrzymuje się bonusy danych. Operator korzysta z nadajników Play, dlatego zasięg jest taki sam.

Bonusy Pakiet danych - koszt/ilość danych/ważność bonusu - cena za 100MB: 
 • 10pln/500MB/14dni - 2pln/100MB
 • 20pln/3GB/31dni - 0,67pln/100MB
 • 30pln/6GB/31dni - 0,50pln/100MB
 • 50pln/14GB/60dni - 0,36pln/100MB
Po wykorzystaniu pakietu nie ma lejka (prędkość spada do 0 kb/s). Jeżeli doładuje się konto przed wygaśnięciem ważności bonusu, dane zostaną przeniesiony na następny okres. 

Uwaga!
1.Pojawiły się plotki, że dane dotyczą TYLKO przesyłania w technologii LTE. Nie jest to prawda - oferta dotyczy także UMTS (czyli całego zasięg internetu Play). Zostało to potwierdzone przez operatora na facebooku.
2.Podawane są też informacja (nie potwierdzone), że oferta dotyczy także internetu 2G (czyli najwolniejszego typu połączeń, ale za to mających pokrycie wszędzie tam, gdzie jest zasięg telefonu komórkowego). Jest to o tyle ciekawe, bo Play nie oferuje dostępu do internetu w tego typu technologii. Operator MV nie potwierdził tej informacja.
[edycja 12.11.2014 20:51]
Operator potwierdził na facebooku, że pakiety będą działać w zasięgu Play - LTE i niższych (wolniejszych) technologiach, oraz na UMTS i niższych technologiach w T-Mobile.
Z wpisu na facebooku wynika też, że ważność karty będzie dłuższa niż rok (!?)
Potwierdzona została możliwość tetheringu (czyli dzielenia internetu na większą ilość użytkowników).
Z wyjaśnień na facebooku wynika, że kwota którą jest doładowywane konto, jest przeznaczana w całości na pakiet danych.

VM ma dwa ograniczenia:
 • starter można tylko zamówić ze strony operatora (nie można kupić w sklepie, kiosku itp)
 • doładowanie konta jest tylko za pośrednictwem operatora i wymaga posiadania karty kredytowej (albo debetowej umożliwiającej płacenie przez internet) - nie można doładować konta przez zdrapki, kody elektroniczne czy bankomat
źródło: mobilevikings.pl

5 komentarzy:

 1. Dodam, że Mobile Vikings działa też w roamingu Tmobile. Nie mam zasięgu Play, a z Tmobile naprawdę niezły (nie mam LTE - i tak u Vikingów chyba nie działa w Tmobile - tylko Hsdpa po Networks!). Był czas, że aktywnie korzystałem z Vikingów i ich bonusów do doładowań (pozytywne wrażenia, zasięg ok, prędkości jak w Tmobile z którego korzystam aktualnie, uczciwe rozliczanie pakietu, bardzo dobry i szybki support). Plusem oferty jest sumowanie wartości Gb, pod warunkiem kolejnego doładowania. Całkiem korzystna jest też oferta za 50 zł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oferta prezentuje się bardzo korzystnie tylko że nie można karty kupić np. w kiosku i doładowania również. Szkoda chętnie bym skorzystał z oferty tak to zostaje nadal na t-mobile.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oferta prezentuje się bardzo korzystnie tylko że nie można karty kupić np. w kiosku i doładowania również. Szkoda chętnie bym skorzystał z oferty tak to zostaje nadal na t-mobile.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wg tego co czytalem to mozna konto doladowac przez dotpay

  "Doładuj z Adyen (system płatności online przy pomocy karty Mastercard, Visa lub DotPay)"

  OdpowiedzUsuń
 5. Oferta za 50 zł całkiem dobra. Tylko to doładowanie do kitu

  OdpowiedzUsuń