środa, 28 stycznia 2015

Tani internet LTE na kartę.

Po ostatnich zmianach w Play - zakończeniu świadczenia usługi Darmowy Internet LTE na 30dni, przyjrzyjmy się jak wygląda sytuacja LTE na rynku ofert na kartę. 
W tej chwili praktycznie wszyscy operatorzy udostępniają klientom technologię LTE. Wyjątek stanowi operator MNVO - Klucz Mobile. Operatorzy, przeważnie, traktują LTE jako jeden z dostępnych sposobów na korzystanie z ich usługi dostępu do internetu. Korzystanie z tej technologii  obniża stan konta tak samo jak z każdej innej (np. HSPA).
Czy jest możliwość tańszego używania LTE?
 Aktualnie (stan na 28 stycznia 2015r) najkorzystniej przedstawia się oferta RedBull MOBILE (II), w której ciągle dostępna jest usługa Darmowy Internet LTE na 30dni (regulamin). Mając aktywne konto, oraz min. 30pln środków na nim, możemy używać przez 30dni internet LTE bez ograniczenia. Prędkość pobierania danych wynosi do 15Mbit/s, a wysyłania do 5Mbit/s. Po pobraniu 100GB danych, prędkość pobierania może spaść do 2Mb/s. Zasięg Play, koszt realny to cena startera (9pln) + doładowanie za 50pln (ważność 100dni). W sumie za 60pln można korzystać przez 3miesiące z internetu LTE bez ograniczeń.
Druga ciekawa oferta, to usługa Nielimitowanego Internetu w taryfie Play Internet na Kartę, ważna przez 30dni, w cenie 45pln. Tu nie ma rozróżnienia na technologie używane do przesyłania internetu - może to być zarówno LTE, jak i HSPA+.
Obydwie powyżej opisane usługi mają ograniczenie - maksymalna dostępna prędkość pobierania danych obwiązuje do 100GB - później obniża się do 2Mbit/s, ale nie ma ograniczenia ilości danych które można pobrać. 

Powyższe informacje dotyczą internetu na kartę. Wczoraj (27 stycznia 2015r) dla klientów abonamentowych Play wprowadził usługę nielimitowanego internetu w technologii LTE w cenie  20pln/msc. Zobaczymy, czy przedstawi też jakąś ofertę dla użytkowników prepaidów. 

Uwaga! Starty RedBull MOBILE (II) można kupić w niektórych punktach sprzedaży - jest to zestaw "z puszką" napoju RedBull w cenie 9pln:Nie należy ich mylić z najnowszym starterem RedBull "energy" (z narysowaną puszką RedBulla na opakowaniu) za 5pl:

14 komentarzy:

 1. No niestety w Play Internet na Karte oprócz wydania 45 złotych trzeba też utrzymać ważność połączeń internetowych i wychodzących, o ile dobrze pamietam, więc tak kolorowo nie jest.

  OdpowiedzUsuń
 2. w Play Internet na Karte 50zł przedłuża ważność konta o 60 dni, więc trzeba więcej doładowywać na pakiety po 45zł niż na ważność konta - więc kolorowo jest

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytaj dokładnie regulamin "Nielimitowany internet na kartę" za 45 PLN = ZAPŁACISZ WIĘCEJ.
  KRUCZKI PRAWNE SĄ!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Więc OŚWIEĆ nas nieświadomych, jakie to kruczki prawne tak bardzo podnoszą cenę ponad 45 zł w ciągu 30 dni.... CZEKAMY z niecierpliwością

   Usuń
  2. "Anonimowy29 stycznia 2015 16:11" - to typowy pieniacz, nie ma nic konkretnego do dodania

   Usuń
 4. W Play Internet na Kartę, doładowanie konta kwotą 50pln, przedłuża jego ważność o 60dni. Jeżeli zakładamy, że chcemy wykorzystać kartę tylko raz, to: kupujemy starter za 9pln, doładowujemy konto kwotą 50pln. Konto jest ważne 67dni. Uruchamiamy usługę Nielimitowanego internetu za 45pln, ważną 30dni.
  Faktycznie, przy takim założeniu, realny koszt "no limit" będzie większy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Starter możemy zamówić darmowy w sklepie internetowym, lub poprosić testowy (darmowy) starter w salonie operatora. Unikniemy w ten sposób kosztu zakupu startera za 9 zł.

   Usuń
 5. Jeszcze raz powtarzam: czytaj dokładnie regulamin.
  Mnie już PLAY oszukało, ale zaletą usługi pre-paid jest to, że zmieniasz od razu operatora.
  Poniżej podaje link opisujący "uczciwe" praktyki PLAY.
  Twój ukochany,
  Pieniacz
  http://blog.pclab.pl/opson/Pakiety.Nielimitowany.internet.w.ofercie.Play.na.kart%C4%99-czyli.jak.bezkarnie.oskuba%C4%87.konto.klienta.pre-paid,411

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pod podanym linkiem opisane są, jak wynika z treści, nieprawidłowości przy informowaniu użytkownika o zakończeniu ważności pakietu. Sytuacja miała miejsce w kwietniu 2014r, czyli dosyć dawno i dotyczyła innej usługi (nie LTE). To że kiedyś coś nie działało/źle działało, nie znaczy że tak jest nadal. Trzeba uważać i kontrolować stan konta, ale to absolutnie nie przekreśla usługi opisanej w tym wpisie.

   Usuń
  2. pod podanym linkiem jest wypowiedź jakiegoś pieniacza, który ma problem nie tylko z czytaniem regulaminów, logicznym rozumowaniem, ale także ze zwykłą KULTURĄ SŁOWA.
   Natomiast dalej nie wiemy jakie to kruczki prawne tak bardzo podnoszą cenę w/w i omawianego pakietu 45 zł w ciągu 30 dni....

   Usuń
 6. Mam internet mobilny LTE na kartę w Netii 40zł/miesiąc 20Gb i to był naprawdę dobry wybór, Internet chodzi płynnie. Potrzebuję mobilnego do pracy, oferta Netii mnie zadowala, polecam wszystkim mobilnym

  OdpowiedzUsuń
 7. Proszę o podanie linku do tej oferty.

  OdpowiedzUsuń
 8. jak chcecie tani i dobry lte to netia jest faktycznie spoko, a ten anonimowy powyżej mówił o tym: http://www.netia.pl/oferta-dom/internet.html ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na podanej stronie są tylko oferty z umową (najkrótsza na 6msc), tu mamy TYLKO ofertę na kartę :-)

   Usuń