środa, 3 grudnia 2014

Aero2 - płatne pakiety

Operator Aero2, dostawca bezpłatnego, "socjalnego" internetu komórkowego wprowadza zmiany. Początkowo ograniczeniami była prędkość - limit 512kb/s przy pobieraniu danych oraz rozłączanie co godzinę. Usługa cieszyła się sporą popularnością - taka prędkość jest wystarczająca w wielu przypadkach do mobilnego używania internetu, szczególnie jeżeli w domu korzysta się ze stałego łącza. 
Operator, argumentując to nadużyciami, postanowił utrudnić użytkownikom korzystanie z tej usługi wprowadzając CAPTCHA - konieczność przepisywania co godzinę kodu. To skutecznie zniechęciło znaczną część użytkowników, szczególnie tych którzy używali usługę Aero2 np. tylko do komunikatorów internetowych czy nawigacji samochodowej.
W dniu 1 grudnia 2014r, wyjaśniło się, co było prawdziwą przycyną wprowadzenia CAPTCHA. Tego dnia operator ogłosił rozpoczęcie sprzedaży pakietów internetowych "bez CAPTCHA". Oto oferta:
  • pakiet MINI3 - cena 5pln - 3GB danych - ważność 30dni
  • pakiet MINI5 - cena 10pln - 5GB danych - ważność 60dni
Oferta wyglądała by całkiem ciekawie, gdyby nie to, że pakiety mają ograniczenie ściągania danych do 512kb/s! 
Ograniczenie prędkości wydaje się w dzisiejszych czasach trochę przesadzone. W przypadku  darmowego internetu - jest to niedogodność, ale skoro za darmo.... Gdy jednak trzeba płacić za dane, to ograniczenie wydaje się nieuzasadnione. Gdyby operator wprowadził likwidację CAPTCHA na 30 dni za 5pln bez limitu danych, można by się zastanowić nad tą propozycją. Ale 3GB z limitem 512kb/s? Brzmi to niepoważnie...

źródło: aero2.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz