piątek, 19 grudnia 2014

Lycamobile - promocja świąteczna pakietów danych

 Operator Lycamobile w promocji świątecznej (od 18.12.2014 do 5.01.2015) zwiększył ilość danych w pakietach. Poniżej zestawienie kwot i ilości danych - wszystkie pakiety ważne 30dni:


Lycamobile
wcześniejsza 
ilość danych
promocyjna
ilość danych
cena za
100MB*
kod włączający
2pln
30MB
100MB
2pln
*139*5103#
3pln
120MB
300MB
1pln
*139*5107#
5pln
700MB
1GB
50gr
*139*5200#
7pln
1GB
2GB
35gr
*139*5201#
10pln
2GB
3GB
33gr
*139*5202#
15pln
3GB
5GB
30gr
*139*5104#
25pln
5GB
7GB
36gr
*139*5105#
35pln
6GB
10GB
35gr
*139*5106#

Jednocześnie można mieć włączone maksymalnie 3 pakiety. 

Ceny wyglądają zachęcająco do skorzystania z promocji, ale jak zwykle jest haczyk - najbardziej opłacalny jest pakiet za 15pln/5GB. Bardziej opłaca się dwa razy włączyć pakiet za 15pln (w sumie 10GB danych) niż raz pakiet za 35pln (danych tyle samo). Warto pamiętać, że Lycamobile korzysta z infrastruktury tej samej co Plus, ale bez LTE. Oferta przeznaczona jest głownie dla smartfonów, co wynika z poniższego fragmentu regulaminu.
Na koniec cytat z regulaminu - w jakich przypadkach operator może odciąć dostęp do internetu:
"Oferta przeznaczona jest do użytku niekomercyjnego, prywatnego i osobistego – Lycamobile zastrzega sobie prawo do wycofania lub zawieszenia oferty lub odłączenia użytkownika w przypadku podejrzenia, że oferta używana jest dla celów komercyjnych lub do podłączenia innych urządzeń (włączając modemy, routery, tablety), bądź innych sposobów podłączenia komputera osobistego, które obejmują używanie telefonu komórkowego jako hotspota w celu podłączenia wielu urządzeń lub jeśli używana jest do dzielenia łącza internetowego."

źródło: lycamobile.pl

7 komentarzy:

 1. Śmieszny jest ten operator!
  Żeby nie można było podłączyć laptopa przez hotspot w telefonie?
  Przecież 10 GB nie wykorzysta w smartfonie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dlaczego na tablecie nie mozna, a na smartfonie mozna :-) wiele smartfonow ma lepsze specyfikacje niz tablety :-) roznica to 7 Cali tablet, a 6 smartfon :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś, gdy jeszcze nie było zapisu w regulaminie dot. routerów, kupiłem i doładowałem taką Lyca z myślą o zostawieniu tego w routerze w aucie do słuchania radia internetowego. Gdy okazało się, że nie działa, złożyłem reklamację i uznano ją... zwracając mi środki na konto Lyca.I w ten sposób przepadło mi 50zł. Żałośni są.

  OdpowiedzUsuń
 4. Używam w modemie i sobie chwalę. 3 GB za 10 zł to dobra cena (promocja świąteczna jeszcze działa). Mam pytanie, czy są w stanie sprawdzić, że karta jest używana w modemie a nie telefonie?
  Podobnie z udostępnianiem internetu przez router ze zmodyfikowanym softem. Czy to jest możliwe do sprawdzenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jest to możliwe. Najprościej badając ilość "hopek" czyli przejść pomiędzy komputerem, a ich centralą. Chodzi o wartość parametru TTL - time-to-live. Przy każdym kolejnym przejściu jest on zmniejszany o 1. Standardowo w systemie operacyjnym komputera jest ten parametr ustawiony na 64. Jeżeli zmienimy jego wartość na 65, to nie powinni zauważyć, że jest o jedno przejście więcej (komp->router->centrala), a nie standardowo. (komp+modem->centrala). Więcej informacji jak zmodyfikować ten parametr - w komentarzach pod tym wpisem

   Usuń
  2. Zwiększenie parametru TTL pozwala na zastosowanie routera, ale w regulaminie zabronione jest w ogóle używanie karty Lycamobile w modemie. Jak mogą odróżnić, że karta nie jest w smartfonie, tylko w modemie wpiętym bezpośrednio do komputera?

   Usuń
  3. Witam kolegow fachowcow w dziedzinie rozdzielania lub jak kto woli rozsylania neta. Pytanie moje na tym forum polega na tym jak obejsc blokade neta z modemu do kompa. U mnie zachwuje sie tak Lycamobile a wiec: modem loguje sie do operatora potem gdy wlaczam modem informuje mnie o roamingu po czym zrywa polaczenie gdy zatwierdzam ten roaming klikajac (ok) nie wiem co lyca zrobila za blokade ale chce sprobowac to odblokowac bo net na dluzej w smartfonie to lipa i mozna sie oczoplasow nabawic, koledzy czekam na jakies podpowiedzi byle sprawdzone bo juz eksperymentowalem i nic nie wyszlo. Jak ktos moze puscic mi instrukcje na poczte to prosze na alanfox@wp.pl dzieki tym co chca pomodz narka.

   Usuń