środa, 3 grudnia 2014

nowy Play Internet na Kartę

W dniu 3 grudnia 2014r, operator Play urządził nietypową "konferencję prasową" z pośrednictwem portalu YouTub. Jej tematem była nowa, ważna od 4 grudnia oferta Play Internet na Kartę. Poniżej najważniejsze jej elementy - zmiany i nowości.
Uwaga! Internet działa tylko na nadajnikach Playa - nie ma roamingu krajowego. Zasięg sieci jest całkiem spory (jak podaje operator -70% mieszkańców Polski jest w jego zasięgu)

Nowe startery:

 • cena 9pln - 1GB na start + 250MB co miesiąc; ważność startera 7dni;
 • cena 19pln - 3GB na start + 500MB co miesiąc; ważność startera 14dni;
 • darmowy - do sprawdzenia zasięgu; 300MB ważny 3dni;
 • cena 50pln - 1GB co miesiąc przez 12miesięcy; ważność startera - rok;
Pakiety przyznawane co miesiąc, to nowa koncepcja. Użytkownicy którzy utrzymują ważne konto, są nagradzani w postaci bonusu danych, przyznawanych co 30 dni, przez 12 kolejnych miesięcy. 
Starter w cenie 50pln promowany jest jako idealne rozwiązanie do urządzeń mobilnych - tabletów czy modemów. Po wykorzystaniu comiesięcznego pakietu, można doładować konto tak jak w innych ofertach na kartę. Miesięcznie, za 1GB danych cena wynosi 4,17pln. Starter do kupienia tylko w e-sklepie Playa. 

Nowatorskim rozwiązaniem jest oferta na kartę z nielimitowanym internetem. Trzeba przyznać, że Play jako pierwszy przedstawił taką usługę. Za 45pln na 30dni jest nielimitowany internet zarówna w technologi HSPA+ jak i LTE. Usługę można aktywować jednorazowo, jak i cyklicznie - wtedy co  30dni będzie odnawiana. Warunkiem jest posiadanie odpowiedniej ilości środków na koncie.

Usługi związane z internetem:
 • Dzień bez limitu - 24h od aktywacji bez limitu pobierania danych - cena 4pln; usługa jednorazowa
 • Weekend bez limitu - od 0:00 w sobotę do 23:59 w niedzielę - w sumie 48h - cena 10pln za wszystkie weekendy w ciągu 30dni od aktywacji; usługa jednorazowa, albo cykliczna;
 • Nocny transfer - od 0:00  do 9:00 rano - 10pln za 30dni; usługa jednorazowa i cykliczna 
 • Formuła WWW -  5pln za 30dni - dane ze stron www nie są liczone; usługa jednorazowa i cykliczna; [przypis red. warunki są tak rozbudowane, że jedynie czysty kod html nie jest liczony - a takich stron praktycznie nie ma - wszędzie streamingi, flash itp.]
W przypadku usług cyklicznych można je włączyć przez Play24 - otrzymuje się wtedy miesiąc dodatkowy gratis.

Zestawienie ilości danych w dotychczasowej ofercie i nowej, oraz ich ważność (tu nie ma zmiany):
Play Internet na Kartę
-----
kwota doładowania
bonus
+
dane 

poprzednia
oferta
bonus
+
dane
nowa
oferta
ważność
bonusu
i
konta
5pln
250MB
250MB
7dni
10pln
500MB
1GB
7dni
20pln
2GB
3GB
14dni
30pln
3GB
6GB
30dni
50pln
6GB
12GB
60dni
75pln
10GB
20GB
90dni
100pln
15GB
30GB
120dni
125pln
20GB
40GB
150dni

Zmiany wyglądają bardzo obiecująco. Zobaczymy czy w nowych usługach nie ma kruczków w regulaminach, które pogarszają ich jakość. Szczególnie ciekawe wydają się oferty "no limit" zarówno ta jednodniowa, weekendowa jak i na 30dni. Starte ważny rok, z 1GB na miesiąc też ma szanse odnieść sukces - jako dodatkowy mobilny internet. Miło że zwiększona została ilość danych przy doładowaniach. Kolejne dni przyniosą więcej informacji. Będziemy na bieżąco śledzić szczegóły oferty i je opisywać.
[edycja] Do te pory w starterach można było włączyć usługę Darmowy Internet LTE na próbę - w starterze za 9pln na 5dni, za 19pln - na 14dni. Pisaliśmy o tym w Play - usługi nielimitowanego internetu LTE. W regulaminie oferty Play Internet na Kartę, znajdującej się na stronie bloga rzecznika, nie ma informacji o tej usłudze. Wygląda, że Darmowy Internet LTE został zastąpiony przez pakiety danych co miesiąc. Ich wadą jest jednak konieczność utrzymywania aktywnego konta - co w Playu nie jest tanie - to ok 300pln/rok.

źródło: blogplay.pl

12 komentarzy:

 1. "Jej tematem była nowa, ważna do 4 grudnia oferta Play Internet na Kartę." chyba ważna OD a nie DO ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki - poprawione :-)
   Tak to jest, jak urządzają konferencje po nocy ;-)

   Usuń
 2. Niestety nie skorzystam, za krótkie TERMINY WAŻNOŚCI pakietu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oferta fajna, ale bez roamingu krajowego !!!.

  OdpowiedzUsuń
 4. 45 PLN za miesiąc nielimitowanego internetu na kartę, to oferta godna zainteresowania.
  PLAY zrobiło psikusa pozostałym operatorom internetu na kartę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oferta ciekawa, ale jeżeli chodzi o warunki regulaminowe pakietów, to w porównaniu z ofertą "Nowy Play Online na Kartę" (chyba z roku 2011), to się one pogorszyły. W ofercie "Nowy Play Online na Kartę" wystarczyło utrzymywać okres ważności konta, a w nowszych ofertach: "Play Online na Kartę 4G LTE" i "Play Internet na Kartę" konieczne jest jeszcze posiadanie dodatniego salda na koncie. W regulaminie piszą, że wystarczy 1 grosz, ale żeby mieć ten 1 grosz na pustym koncie, to trzeba wydać przynajmniej 5 zł na doładowanie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Odkad PLAY wszedl na polski rynek zaczely sie obnizki cen,gdyby nie ten operator to dzisiaj placilibysmy co najmniej 3x wiecej za wszystkie uslugi..........,wiec chwala mu za to,ze to ON rozpoczal walke o klienta :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj przedmówca ma rację.
   To PLAY najczęściej wyznacza i narzuca nowe standardy.
   Nowy wymiar w internecie "na kartę" to nielimitowany internet za 45 PLN. Czekamy ko zaproponuje korzystniejszą ofertę :))
   Napisałem do T-mobile zapytanie czy w najbliższym czasie zaoferują nowe atrakcyjniejsze pakiety. Jak nie to uciekam do PLAY na nielimitowany internet za 45 miesięcznie. Odpisali że: "Niestety nie mam informacji czy w najbliższym czasie zostaną wprowadzone nowe, większe pakiety internetowe".
   Dlaczego ja mam płacić 30 PLN za 6 GB, jak mogę 45 PLN za nielimitowany?

   Usuń
 7. UWAGA: niestety Play wabi internetem na kartę, a podpisuje się umowę. Własnie chciałem kupić 2 karty po 50zł, jedną dla mamy, która mało co korzysta z internetu, drugą dla syna do telefonu. Bardzo się ucieszyłem z tej oferty. W sklepie play w ogóle o tym nie słyszeli, więc wszedlem do sklep.plya.pl. Po wybraniu produktu, trzeba przygotować dow. osobisty i drugi dokument pokazujący, że się mieszka i jest wypłacalnym, a następnie zaakceptować regulamin umowy na odległość oraz regulamin oferty promocyjnej - konsultant powiedzał że starter jest za darmo i to jest promocja do kŧórej musisz przekazać wszystkie dane!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Czyli gdy się ma wcześniejszy play online na kartę, to przy migracji przepadają włączone pakiety formuły www, nocna i free w zasięgu LTE? :o

  OdpowiedzUsuń
 9. Kruczek jest taki, że po wykorzystaniu 100GB transferu w danym miesiącu operator może obniżyć prędkość do 2Mb/s przy pobieraniu i 348 kb/s przy wysyłaniu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Witam, 2 albo 3 tygodnie temu kupiłem starter za 19zł ale coś nie chce działać bo chyba karta sim nie jest aktywna. Na routerze HSPA+ pisze mi coś takiego:usługa ograniczona.
  PROSZĘ O POMOC!

  OdpowiedzUsuń