sobota, 6 grudnia 2014

Najtańszy internet LTE

[edycja 7.12 - zmiana oznaczenia startera oraz dodanie opisu wyglądu startera]
Dziś (6 grudnia) wpis o najtańszym internecie LTE na kartę. Wymaga trochę wysiłku, bo trzeba znaleźć stary starter RedBull MOBILE I za 9pln (starter z puszką napoju RedBull). Kupujemy starter, aktywujemy. Doładowujemy kwotą 50pln, co przedłuża ważność karty o 150dni (5 miesięcy). Następnie aktywujemy usługę "Darmowy internet LTE na 30dni". Powtarzamy aktywację co 30 dni. Warunkiem każdorazowego uruchomienia tej usługi jest stan konta wynoszący co najmniej 30pln. Dlatego też, najlepiej ustawić w modemie na stałe łączenie tylko przy użyciu technologii LTE, bo to wykluczy automatyczne przełączenie na inną technologię (np. HSPA+) w której dostęp do internetu będzie powodować pobieranie opłaty z konta. W usłudze "Darmowy internet LTE na 30dni" pierwsze 100GB danych, można pobrać z prędkością 15Mb/s i a wysyłać z prędkością 5Mb/s, a po przekroczeniu tej ilości prędkość pobierania jest obniżana do 2Mb/s, a wysyłania do 384kb/s. Oznacza to praktycznie nielimitowaną ilość danych. Koszty to 9pln (zakup startera) oraz 50pln (doładowanie). W sumie 59pln za 5 miesięcy, czyli niecałe 12pln/miesiąc - (praktycznie) nielimitowanego internetu w zasięgu Play (bo RedBull MOBILE korzysta z infrastruktury tego operatora). Do użytku w zasięgu LTE Playa oferta nie do pobicia.

[edycja 10.12 - dodanie RedBul MOBILE II]
Zgodnie z komentarzami i informacjami, trudno jest kupić starter oferty RedBull MOBILE I za 9pln (ten z puszką napoju w zestawie). Można jednak skorzystać z oferty RedBull MOBILE II. Starter kosztuje 5pln albo 9pln. (UWAGA! Nie należy mylić tego startera, z najnowszą ofertą RedBull MOBILE ENERGY na kartę 5pln). Doładowanie za 50pln przedłuża ważność konta o 100dni i daje 2GB bonusu danych. Kupno startera i doładowanie to 55pln i ważność ponad 3miesiące konta. W tym czasie można uruchomić usługę "Darmowy internet LTE na 30dni" trzy razy. Koszt to niecałe 19pln/miesiąc. Oferta trochę gorsza od tej opisywanej powyżej, ale za to są jeszcze 2GB danych do wykorzystania nie tylko w LTE.

źródło: regulaminy RedBull MOBILE 9pln
regulaminy RedBull MOBILE II

17 komentarzy:

 1. Jak wyglada ten stary starter?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To starter "z puszką RedBulla", nie na okładce, ale puszką napoju jako dodatkiem.

   Usuń
  2. na stronie redbull pisza, ze promocja jest wazna do konca roku?

   Usuń
  3. Pod linkiem który jest podany jako "źródło" wiadomości na końcu wpisu, jest zestaw regulaminów - m.in. promocji 30dniowego internetu LTE - z 22.10.2014, przedłużającego tę promocyjną usługę "do odwołania". Wcześniej, faktycznie usługa miała być dostępna tylko do końca 2014r.

   Usuń
 2. Promocja do odwołania !

  OdpowiedzUsuń
 3. Każdy się tak chwali tym darmowym LTE, ale trzeba mięć zasięg żeby korzystać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Już dawno pisano na telepolis że puszki ze starów się przeterminowały.

  OdpowiedzUsuń
 5. Błąd w tekście, to nie chodzi o starter redbull mobiel II bo to jest właśnie druga taryfa i w niej ważność za doładowanie 50zł przedłuża o 100 dni.
  Starter musi być z taryfą Redbull Mobile I, pierwsza taryfa która była dostępna w redbull mobile z puszką, w handlu starter nie do dostania bo nawet z puszką podmieniane są na startery z nową taryfą przez przedstawicieli handlowych Play

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, racja, to jeszcze "I", a nie "II". Poprawiamy. Dzięki.

   Usuń
 6. Z opakowania z puszką: "Red Bull Mobile na Kartę II. 50-99zł 100 dni". Naklejka: karta ważna do 09.01.2016
  150 dni jest za 50 zł w RBM na kartę I (starsza taryfa - nie ma już jej w punktach playa)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czyli ogólnie nie da się tego już dostać?

  OdpowiedzUsuń
 9. Byłe w salonie Playa były startery z puszkami ale pani powiedziała że mają zakaz sprzedaży tych ostatnich dwóch "bo musi coś wisieć na wieszakach". Dla zabawy więc kupiłem starter za 5 zeta. Na opakowaniu jest napisane że dołądowanie za 50 zeta to kolejne 100 dni aktywnego korzystania z karty. W środku zaś była instrukcja w której napisano że doładowanie za 50 zeta przedłuża wżność konta o 150 dni. W drodze powrotnej do domu trafiłem na jakiś salonik prasowy i pomyślałem se wejdę. W środku już patrzę i oczom nie wierzę. Jest starter z puszką za 9 zeta. Biorę szczęśliwy a w domu okazuje się się że ma taryfę numer II i doładowanie za 50 zeta przedłuża ważność konta o 100 dni. A może jest możliwość zmiany taryfy z "II" na "I"??? Na razie nie udało mi się tego znaleźć na strone RBM. Ale będę szukał dalej ;-)

  OdpowiedzUsuń
 10. na 100 dni czyli ychodzi 19zł miesięcznie za to LTE, a (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) można też wziąć NJU z rachunkiem (1-miesięczne wypowiedzenie) włączyć taryfę 39zł wszystko włożyć sim do modemu i też za 19zł miesięcznie mieć nolimit LTE do końca marca 2015 minimum (najpierw idzie 2GB z puli i dopiero nolimit)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piszą tutaj o internecie na karte a nie z rachunkami

   Usuń
 11. w nju z rachunkiem (wypowiedzenie miesięczne) też 19zł/miesiąc LTE przynajmniej do końca marca 2015 i żadnych zabaw z kodami itd

  OdpowiedzUsuń
 12. Można prosić zdjęcie tych starterów?

  OdpowiedzUsuń